Εορταστική εκδήλωση προς τιμήν των εκπαιδευτικών των Σχολείων του Δήμου μας πραγματοποίησε ο Ιερός Ναός Αγίου Δημητρίου, με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών, την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου στις 7.00 μ.μ. στην αίθουσα επισήμων εκδηλώσεων του Ενοριακού Πνευματικού Κέντρου. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν από την Δημοτική Αρχή η Δήμαρχος, ο πρώην Δήμαρχος, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου, Πρόεδροι των Δημοτικών Παρατάξεων, Δημοτικοί Σύμβουλοι, Εκπαιδευτικοί των Σχολείων του Δήμου μας και πλήθος κόσμου.
Ομιλητής της βραδιάς ήταν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Προικοννήσου κ. Ιωσήφ, με θέμα: «Ο τρόπος των Τριών Ιεραρχών».
Στη συνέχεια το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ναού βράβευσε τους μαθητές των έξι ημερησίων Γυμνασίων και του Εσπερινού του Δήμου μας, οι οποίοι αρίστευσαν το περασμένο σχολικό έτος. Συνολικά βραβεύτηκαν οκτώ μαθητές-τριες, παίρνοντας ένα αξιόλογο χρηματικό ποσό, κατατεθειμένο στο όνομά τους σε τραπεζικό λογαριασμό.