Τα μέλη του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου και της Ενοριακής Νεανικής Εστίας του Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου, Δήμου Αγίου Δημητρίου, σας προσκαλούν στην εορταστική εκδήλωση που διοργανώνουν με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών, την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου τ.ε. ώρα 7:00 μ.μ. στην αίθουσα του Ενοριακού Πνευματικού Κέντρου, όπισθεν του Ιερού Ναού.
Ομιλητής στην εκδήλωση θα είναι: Ο Αιδεσ. Πρωτοπρεσβύτερος π. Βασίλειος Θερμός, Ψυχίατρος - Διδάκτορας του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών με θέμα: «Τα κρυφά σημεία της σχέσης μας με τον μαθητή».
Στην εκδήλωση θα βραβευθούν οι αριστεύσαντες μαθητές & μαθήτριες, που αποφοίτησαν το προηγούμενο σχολικό έτος από τα Γυμνάσια του Δήμου μας.