Με θέμα «Ιεραποστολή και Τρεις Ιεράρχες» και ομιλητή τον Θεολόγο – Ιατρό Παθολόγο π. Ευάγγελο Παπανικολάου πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 29 Ιανουαρίου και ώρα 06.30 το απόγευμα στον ισόγειο Ιερό Ναό η καθιερωμένη (για 28η συνεχή χρονιά) εορταστική εκδήλωση της ενορίας μας προς τιμήν της εκπαιδευτικής και μαθητικής κοινότητας.
Την εκδήλωση παρακολούθησαν η Δήμαρχος κα. Ανδρούτσου Μ. ο πρώην Δήμαρχος κ. Ειρηνάκης Π. και τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου κ.Γαβαλάς Α., κα. Τζαμπαζόγλου Α., κ. Μπαντούνας Π., κ. Βρεττός Ν.  και πλήθος κόσμου (εκπαιδευτικών και ενοριτών).
Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την απονομή βραβείων στους απόφοιτους αριστεύσαντες μαθητές και μαθήτριες των γυμνασίων του Δήμου μας σχολικού έτους 2014-2015.
Συγκεκριμένα από το 1ο Γυμνάσιο αρίστευσαν με βαθμό (20) οι κάτωθι μαθητές-τριες:
Τζίμα Αικατερίνη του Γεωργίου, Δούναβης Νικόλαος του Πέτρου, Μεταξάς Κωνσταντίνος του Νικολάου και Μανδαλάς Ιωάννης του Περικλή.
Από το 2ο Γυμνάσιο αρίστευσαν με βαθμό (20) οι κάτωθι μαθητές-τριες:
Γιαμπουρλή Ζοζεφίνα-Άρτεμις του Ιωάννου και Γιακουμάκης Ευστράτιος του Νικολάου.
Από το 3ο Γυμνάσιο αρίστευσαν με βαθμό (20) οι κάτωθι μαθητές-τριες:
Δρίτσας Νικόλαος του Παναγιώτου, Ζαχαρίου Ελισάβετ του Σπυρίδωνος και Βασιλαντωνάκης Αλέξιος του Ιωάννη.
Από το 4ο Γυμνάσιο αρίστευσε με βαθμό (19 11/15) η μαθήτρια:
Ασκερίδου Γεωργία του Λαζάρου.
Από το 5ο Γυμνάσιο αρίστευσαν με βαθμό (20) οι κάτωθι μαθητές:
Μουζάκης Αντώνιος του Νικολάου και Σαμπράκος Στυλιανός.
Από το 6ο Γυμνάσιο αρίστευσαν με βαθμό (20) οι κάτωθι μαθητές-τριες:
Γεωργίου Δέσποινα-Πολυξένη του Ιωάννου, Κουρταλής Δημήτριος του Κωνσταντίνου, Μπίτα Βασιλική του Μιχάλη, Σουμαλά Θεοδώρα του Φιλίππου και Τσαφαρά Ηλιάνθη του Κανέλλου.
Τέλος από το Εσπερινό Γυμνάσιο αρίστευσε με βαθμό (19 6/12) η μαθήτρια:
Δαπόπντα Χρυσούλα του Ευαγγέλου.