• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 54 επισκέπτες και κανένα μέλος

treis ierarxesΤα μέλη του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου και της Ενοριακής Νεανικής Εστίας του Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου, Δήμου Αγίου Δημητρίου, σας προσκαλούν στην εορταστική εκδήλωση που διοργανώνουν με την ευκαιρία της εορτής των Τριών Ιεραρχών την Κυριακή, 27 Ιανουαρίου τ.ε. ώρα 6:30.
Ομιλητής στην εκδήλωση θα είναι ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης π. Γρηγόριος Παπαθωμάς, Ιεροκήρυκας Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, Καθηγητής Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών με θέμα: «Το μήνυμα των Τριών Ιεραρχών στα νιάτα».
Στην εκδήλωση θα βραβευθούν οι αριστεύσαντες μαθητές & μαθήτριες, που αποφοίτησαν το προηγούμενο σχολικό έτος από τα Γυμνάσια του Δήμου μας.