• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 138 επισκέπτες και κανένα μέλος

Σε ιδιαιτέρως ζεστό κλίμα πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 27 Ιανουαρίου στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου επί της οδού Κολοκοτρώνη 8, η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του Συλλόγου Ανεγέρσεως του Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου ομωνύμου Δήμου.
Ο π. Ματθαίος αφού ευλόγησε και έκοψε την πίτα, ευχαρίστησε το Διοικητικό Συμβούλιο και τα μέλη του Συλλόγου για την αμέριστη ηθική και οικονομική συμβολή στο έργο της ανεγέρσεως και εξωραϊσμού του Ιερού Ναού και ταυτόχρονα προέτρεψε για αύξηση των δραστηριοτήτων του Συλλόγου για τον ίδιο σκοπό.
Στη συνέχεια ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Ανθόπουλος Θ. ευχαρίστησε τα μέλη για την παρουσία τους και για την υποδειγματική συνεργασία τους προς δόξα Θεού, ο δε ταμίας ενημέρωσε τα μέλη για την οικονομική κατάσταση του Συλλόγου. Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με εγκάρδιες ευχές και τη διανομή της ευλογημένης Βασιλόπιτας.