ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑΤΟΣ

Κάντε κλικ εδώ για να αποθηκεύσετε το πρόγραμμα.

1Η MEΡΑ : ΝΑΟΣ – ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΠΑΡΟΣ

Συγκέντρωση και αναχώρηση από την Πλατεία Κοιμητηρίου στις 05.45 για το λιμάνι του Πειραιά. Επιβίβαση στο πλοίο και αναχώρηση για την Πάρο. Άφιξη, μεταφορά στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση στα δωμάτιά μας. Το απόγευμα,όσοι θέλουν,μπορούν να προσκυνήσουν στην Παναγία Εκατονταπυλιανή,

που βρίσκεται σε απόσταση δέκα λεπτών με τα πόδια από το ξενοδοχείο και το βράδυ θα απολαύσετε τις βόλτες σας στην γραφική Παροικιά. Δείπνο και διανυκτέρευση.

2Η ΜΕΡΑ : ΓΥΡΟΣ ΝΗΣΙΟΥ

Πρωϊνό και αναχώρηση για τον γύρο του νησιού. Η πρώτη μας επίσκεψη θα γίνει στις Λεύκες, ορεινό χωριό και πρώτη πρωτεύουσα της Πάρου. Βόλτα στα πανέμορφα γραφικά σοκάκια και στην συνέχεια αναχώρηση για την Μάρπησσα, τόπο αναπαράστασης του Θείου Πάθους κάθε Πάσχα. Αμέσως μετά, συνεχίζουμε για την Νάουσα. Eπίσκεψη καθ’ οδόν στην Ιερά Μονή Λογγοβάρδας (Ζωοδόχου Πηγής). Άφιξη στην Νάουσα και χρόνος ελεύθερος για γεύμα προαιρετικό. Το απόγευμα επιστροφή στο ξενοδοχείο και χρόνος ελεύθερος στην Παροικιά μέχρι το δείπνο μας. Διανυκτέρευση.

3Η ΜΕΡΑ : ΕΚΑΤΟΝΤΑΠΥΛΙΑΝΗ – ΜΟΝΗ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ – ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΝΑΟΣ

Μετά το πρωϊνό,μετάβαση στην Εκατονταπυλιανή για την Θεία Λειτουργία και, αμέσως μετά, αναχώρηση για την Μονή του Αγίου Αρσενίου (προστάτη του νησιού) ή Μονή Χριστού στο Δάσος, όπως αλλιώς λέγεται,όπου βρίσκεται και ο τάφος του Αγίου. Στην συνέχεια επιστροφή στην Παροικιά και χρόνος ελεύθερος για περιπάτους, αγορές και για ό,τι επιθυμεί ο καθένας μέχρι την επιβίβαση στο πλοίο της επιστροφής. Άφιξη στον Πειραιά το βράδυ και μεταφορά στον Ναό.

ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:

* Eισητήρια πλοίου ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΠΑΡΟΣ – ΠΕΙΡΑΙΑΣ (BLUE STAR / ΟΙΚΟΝΟΜΙΚH)

* 2 διανυκτερεύσεις σε επιλεγμένο ξενοδοχείο “PANDROSSOS” 3* sup./ Παροικιά

* Πρωϊνό και δείπνο στο ξενοδοχείο

* Οι μεταφορές & επισκέψεις στο νησί με κλιματιζόμενο πούλμαν

* Οι μεταφορές από και προς το λιμάνι του Πειραιά

* Συνοδός του γραφείου

* Ταξιδιωτική ασφάλεια για ατύχημα και ασθένεια – ΦΠΑ

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ:

* Προσωπικά έξοδα,γεύματα άλλα πλην των αναφερομένων και ποτά

* Είσοδοι σε μουσεία,ιστορικούς χώρους και λοιπά αξιοθέατα * Ό,τι δεν αναφέρεται ρητά στα περιλαμβανόμενα

* Ό,τι αναφέρεται ως προτεινόμενο ή προαιρετικό