• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 160 επισκέπτες και κανένα μέλος

img 2854Από Τετάρτη 7 Νοεμβρίου και κάθε Τετάρτη ώρα 6:30 - 7:30 το απόγευμα, θα γίνονται οι συναντήσεις Νέων Ζευγαριών στο Ενοριακό Πνευματικό Κέντρο του Ιερού Ναού.
Η Ενορία μας, απευθύνει ανοικτή πρόσκληση σε κάθε νέο ή νέα, στα ζευγάρια που προχωρούν σταθερά προς το μυστήριο του Γάμου, στους συζύγους, με σκοπό την κατάρτισή τους πάνω σε θέματα ανθρωπίνων σχέσεων, γονεϊκών σχέσεων, αγωγής των παιδιών, πρακτικών θεμάτων σχετικών με τη λειτουργία του νοικοκυριού.
Τα θέματα αυτά αναπτύσσουν ειδικοί επιστήμονες, Ψυχολόγοι, Παιδαγωγοί, Ιατροί, Εκπαιδευτικοί, Κοινωνικοί Λειτουργοί κλπ. οι οποίοι προσφέρουν τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους, προκειμένου να συμβάλλουν στην επίλυση των προβλημάτων πού απασχολούν την σύγχρονη οικογένεια.