• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 62 επισκέπτες και κανένα μέλος

Την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου και ώρα 6:30 το απόγευμα, στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου του Ιερού Ναού μας, πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση Σχολής Γονέων.
Θέμα των φετινών συναντήσεων θα είναι: “Βασικές γνώσεις παροχής πρώτων βοηθειών”.
Συντονίστρια – Εκπαιδεύτρια στις συναντήσεις αυτές θα είναι η κ. Ευγενία Παπαδοπούλου Νοσηλεύτρια, επισκέπτρια Υγείας – Απόφοιτος ΕΕΣ.
Σκοπός της εκπαίδευσης αυτής είναι να αποκτήσουμε βασικές γνώσεις, ώστε να είμαστε σε θέση να προσφέρουμε αποτελεσματική βοήθεια σε καθημερινά περιστατικά στο σπίτι, τον δρόμο και τον χώρο εργασίας, έως ότου καταφθάσουν οι αρμόδιες υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης.