• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 175 επισκέπτες και κανένα μέλος

Το φιλανθρωπικό έργο της ενορίας μας δεν περιορίζεται μόνο στο κέντρο ενοριακής αγάπης και τις πολύπλευρες δράσεις του εντός ενορίας, αλλά επεκτείνεται και σε φιλανθρωπικές εξορμήσεις σε ιδρύματα, νοσοκομεία και φυλακές. Ενόψει των Χριστουγέννων έγινε επίσκεψη και παράδοση στο κέντρο αποθεραπείας και αποκατάστασης παίδων Βούλας (ΠΙΚΠΑ) μεγάλης ποσότητας ειδών ρουχισμού τα οποία αγοράστηκαν από μεγάλες βιοτεχνίες ενδυμάτων με έξοδα του ενοριακού φιλόπτωχου ταμείου και παραδόθηκαν από τα μέλη του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου στην Γεν. Διευθύντρια κέντρου αποθεραπείας και αποκατάστασης παίδων Βούλας (ΠΙΚΠΑ) κ. Γερογιάννη και τον Υπεύθυνο τροφοδοσίας κύριο Σλάμκα, τη Δευτέρα, 24 Δεκεμβρίου.
Επίσης, το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ναού παρέδωσε στον εφημέριο του καταστήματος κράτησης γυναικείων φυλακών Θήβας στην περιοχή ελαιώνα Βοιωτίας π. Γεώργιο Μπάμπο ενός σεβαστού οικονομικού ποσού για την αποφυλάκιση κρατουμένων.