• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 105 επισκέπτες και κανένα μέλος

Ένα ακόμα επιτυχημένο και ταυτόχρονα ευλογημένο ενοριακό προσκυνηματικό τριήμερο, που διοργάνωσε ο Ιερός  Ναός μας ολοκληρώθηκε το βράδυ  της Πέμπτης, όταν επέστρεψαν οι 49 προσκυνητές υγιείς και πνευματικά πολλαπλώς ωφελημένοι στην ενορία.
Με ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους την ικανοποίηση και την ψυχική χαρά, όλοι όσοι συμμετείχαν στο προσκύνημα σημείωσαν με ανεξίτηλο μελάνι στην μνήμη και την καρδιά τους τα μέρη τα οποία επισκέφθηκαν σήμερα 29 Δεκεμβρίου:
•Την αρχαιολογική περιοχή της αρχαίας Ολυμπίας.
•Την Ιερά Μονή Κρεμαστής (Κοιμήσεως Θεοτόκου).
•Τον περικαλλή και μεγαλοπρεπέστατο Ιερό Ναό του Αποστόλου Ανδρέου του Πρωτοκλήτου, πολιούχου των Πατρών.
•Την Ιερά Μονή Αγίου Νικολάου Πατρών (Παλαιομονάστηρο).
Τέλος, ανακοινώθηκε ότι το επόμενο προσκύνημα, που προγραμματίζει  ο Ναός μας θα είναι 4ήμερο και θα πραγματοποιηθεί την διακαινήσιμο εβδομάδα, από Τρίτη 18 έως Παρασκευή 21 Απριλίου και θα περιλαμβάνει επισκέψεις στα Μετέωρα, Κοζάνη, Σιάτιστα, Καστοριά, Πρέσπες.