• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 192 επισκέπτες και κανένα μέλος

Ο επίλογος του 4/ήμερου ενοριακού προσκυνήματος γράφτηκε στους βράχους των Μετεώρων, με την επίσκεψη στα καταπληκτικά μοναστήρια, της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος - Μεγάλου Μετεώρου, των Αγίων Πάντων -  Μονής Βαρλαάμ και της Αγίας Βαρβάρας - Ρουσάνου.
Οι 92 προσκυνητές εξέφρασαν την απόλυτη ικανοποίησή τους από το πρόγραμμα του προσκυνήματος, από τα συναισθήματα αγάπης και αλληλεγγύης, που αναπτύχθηκαν μεταξύ τους, από τις πνευματικές σχέσεις, που δημιουργήθηκαν και κυρίως από τη χάρη του αναστάντος Χριστού, που αποκόμισαν από τις Ιερές Μονές που επισκέφθηκαν.
Μάλιστα, πολλοί από τους προσκυνητές δήλωσαν συμμετοχή και στο 6/ήμερο προσκύνημα, που διοργανώνει η Ενορία μας στους Αγίους Τόπους, από Τρίτη πρωί 25 έως Κυριακή βράδυ 30 Ιουλίου.