• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 112 επισκέπτες και κανένα μέλος

Με μεγάλη χαρά και συγκίνηση πραγματοποιήθηκε η εορτή λήξης των κατηχητικών συνάξεων Ε' - Στ' Δημοτικού κοριτσιών.
Τα παιδιά,  αφού συμμετείχαν στην Θ. Λειτουργία μαζί με τους γονείς τους, συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα του πνευματικού κέντρου και τους προσφέρθηκε πλούσιο πρωινό.
Στη συνέχεια, παρακολούθησαν ένα δρώμενο που είχαν ετοίμασει τα ίδια με θέμα την "ΕΙΡΗΝΗ".
Αμέσως μετά, παρουσίασαν ένα βιωματικό παιχνίδι στο οποίο προς έκπληξη τους συμμετείχαν με χαρά και οι γονείς.
Συγκινήθηκαν με την προβολή φωτογραφιών και βίντεο στο οποίο εξέφρασαν τις σκέψεις και τα συναισθήματά τους που βίωσαν καθ' όλη την διάρκεια της κατηχητικής χρονιάς.
Στον επίλογο της εορτής τα παιδιά τραγούδησαν το "Θεριστής της χαράς" και πήραν αναμνηστικά δώρα, που προσφέρθηκαν και στους γονείς.