• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 88 επισκέπτες και κανένα μέλος

Με την παρουσία παιδιών και γονέων τους, το Σάββατο 10 Ιουνίου στην αίθουσα του πνευματικού κέντρου στην οδό Κολοκοτρώνη ώρα 18:30, πραγματοποιήθηκε εν όψει θερινών διακοπών αποχαιρετιστήρια εκδήλωση του κατηχητικού τμήματος Γ’- Δ’ Τάξεων Δημοτικού Σχολείου κοριτσιών.
Γονείς και παιδιά παρακολούθησαν με έκδηλη συγκίνηση και ασυγκράτητο ενθουσιασμό, την προβολή φωτεινών διαφανειών με στιγμιότυπα από τις εβδομαδιαίες συναντήσεις κατά τη διάρκεια του έτους και θυμήθηκαν τις υπέροχες στιγμές που έζησαν στο χώρο κατηχήσεως. Ακολούθησε ένας ειλικρινής διάλογος με τους γονείς, για την ευθύνη που αναλαμβάνουν να καλλιεργήσουν πνευματικά τον σπόρο της κατηχήσεως που δέχθηκαν στην ψυχή τα παιδιά τους, με το παράδειγμά τους, τον λόγο τους και τη συνέπειά τους.
Στη συνέχεια όλοι μαζί κλήθηκαν να λάβουν μέρος στα ομαδικά παιχνίδια που περιελάμβαναν φτιάξιμο πάζλ, φούσκωμα και ζωγράφισμα μπαλονιού, εύρεση κρυμμένων λέξεων.
Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με μία χαριτωμένη κατασκευή και φυσικά δεν έλειψαν τα όμορφα κεράσματα και δώρα.