• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 132 επισκέπτες και κανένα μέλος

Το Σάββατο, 17 Ιουνίου 2017 πραγματοποιήθηκε μονοήμερη  εκδρομή για τα παιδιά του Λυκειακού και του μεταλυκειακού τμήματος Αγοριών των κατηχητικών συναντήσεων για τη λήξη των μαθημάτων της ιεραποστολικής χρονιάς που πέρασε εν όψει των θερινών διακοπών.
Συγκεκριμένα τα παιδιά είχαν την πνευματική ευκαιρία να επισκεφθούν την Ιερά Μονή Γαλακτοτροφούσας Μεγάρων, να προσκυνήσουν την θαυματουργή εικόνα της Παναγίας της Γαλακτοτροφούσας, να μιλήσουν με τους πατέρες της Μονής και συγκεκριμένα να ακούσουν ωφέλιμα πνευματικά λόγια και πρακτικές συμβουλές για την πνευματική τους πορεία από τον γέροντα της Ιεράς Μονής πατέρα Άνθιμο και να πάρουν την ευχή του.
Ακολούθησαν ξέγνοιαστες στιγμές με ατέλειωτο παιχνίδι στην θάλασσα σε μία από τις ωραιότερες παραλίες του Νομού Αττικής στην Ψάθα.