• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 99 επισκέπτες και κανένα μέλος

Πνευματικό σάλπισμα έχει σημάνει στην ενορία μας, προκειμένου να συμβάλουμε με όλες τις δυνάμεις μας στην  υποδειγματική λειτουργία της κατασκήνωσης της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών.
Συγκεκριμένα, με 32 στελέχη (αρχηγείο, ομαδάρχες, βοηθοί και πολλές κατασκηνώτριες από τα τμήματα Δημοτικού των κατηχητικών μας συνάξεων) έχει στελεχώσει η ενορία μας την 2η κατασκηνωτική περίοδο για κορίτσια Δημοτικού, η οποία θα καλύψει το χρονικό διάστημα από 29 Ιουνίου έως 6 Ιουλίου, στις υπέροχες εγκαταστάσεις του Ιδρύματος Παιδείας, Πολιτισμού και Εθελοντισμού της Ι.Α.Α. στον Αυλώνα Αττικής.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι απερίγραπτες, μοναδικές, αλησμόνητες, γεμάτες από την πλούσια ευλογία του Χριστού και την ανύστακτη φροντίδα των στελεχών, που προϊδεάζουν όλους για την συνέχεια.