• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 187 επισκέπτες και κανένα μέλος

Έχοντας προετοιμαστεί από την προηγούμενη μέρα με το μυστήριο της Εξομολόγησης και τη νηστεία, συμμετείχε σήμερα Κυριακή 2 Ιουλίου όλη η Κατασκήνωση στο μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας με ιδιαίτερη ευλάβεια και προσοχή.
Στο λειτουργικό κήρυγμα, ο λειτουργός π.Ευάγγελος ανέλυσε το θαύμα της θεραπείας του δούλου του Εκατόνταρχου από τον Χριστό υπογραμμίζοντας την αρετή της ταπείνωσης και της πίστεως ως βασικών παραγόντων για την ανταπόκριση των αιτημάτων μας από μέρους του Κυρίου.
Μετά το πρωινό οι κατασκηνώτριες παρακολούθησαν με μεγάλή προσοχή την αγιογραφική σύναξη τον βίο του Αγίου Βαρβάρου. Ακολούθησαν στιγμές χαράς, μέσα από ένα απερίγραπτο "δροσερό"... παιχνίδι κατά το οποίο παιδιά και στελέχη "απάντησαν" στον καύσωνα της ημέρας.
Η ημέρα ολοκληρώθηκε με ένα παραδοσιακό πανηγύρι με καλή μουσική, πολύ χορό και πλούσιο φαγητό.