Ξυπνώντας με χαρούμενη διάθεση και ζωντάνια οι κατασκηνώτριες αφού έκαναν την έπαρση της σημαίας και την πρωινή προσευχή κατευθύνθηκαν στην τραπεζαρία για το πρωινό με πολλή όρεξη.
Στην σημερινή αγιογραφική μας σύναξη μιλήσαμε για τους Αγίους στην ζωή μας και συγκεκριμένα για τον προστάτη Άγιο της Κατασκήνωσής μας, τον Άγιο Μιχαήλ τον Κηπουρό. Τονίσαμε τι σημαίνει Άγιος και ότι η αγάπη και η  εμπιστοσύνη στον Θεό δυναμώνει την πίστη μας.
Ιδιαίτερο θαυμασμό και έκπληξη έδειξαν στην πρωτότυπη κατασκευή - ενθύμιο, αφιερωμένο στον Άγιο Μιχαήλ τον Κηπουρό, το οποίο δόθηκε ως αναμνηστικό δώρο σ' όλες τις κατασκηνώτριες.
Επίσης η μέρα ήταν αφιερωμένη στα ομαδικά παιχνίδια και στον μεγάλο αγώνα (τελικός) του πρωταθλήματός μας.
Μετά το βραδινό μας δείπνο οι κατασκηνώτριες παρακολούθησαν μια διασκεδαστική παιδική κινηματογραφική ταινία.