• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 526 επισκέπτες και κανένα μέλος

IMG 1771Με μια γιορτή, που λόγω καιρικών συνθηκών (βροχόπτωση) πραγματοποιήθηκε στο χώρο της τραπεζαρίας, με ζωντάνια και συγκίνηση και κυρίως με ειλικρινείς ευχαριστίες προς τον δωρεοδότη Τριαδικό Θεό, έπεσε η αυλαία της 2ης κατασκηνωτικής περιόδου για κορίτσια Δημοτικού στις κατασκηνωτικές εγκαταστάσεις της Ι.Α.Α. στον Αυλώνα Αττικής. Συμμετείχαν 171 κατασκηνώτριες και 42 στελέχη. Τα παιδιά ένιωσαν την αγάπη του Χριστού, όπως την προσφέρει η Εκκλησία μας μέσα από την μυστηριακή ζωή, την ευχαριστιακή κοινωνία και την θυσιαστική προσφορά. Κύριοι άξονες της κατασκηνωτικής ζωής ήταν η κατήχηση, η επικοινωνία και η ψυχαγωγία. Οι γονείς των παιδιών εξέφρασαν την ικανοποίηση τους και τις ευχαριστίες τους προς τα στελέχη για την χριστιανική διαπαιδαγώγηση που προσέφεραν στα παιδιά τους, τις ανεξίτηλες στιγμές αληθινής χαράς που έζησαν, τις αληθινές σχέσεις φιλίας που δημιούργησαν και τα αναμνηστικά δώρα που τους προσέφεραν. Στελέχη, γονείς και παιδιά υποσχέθηκαν πως από την επόμενη μέρα της λήξεως της κατασκηνωτικής περιόδου θα αρχίσουν οι ετοιμασίες για τη συμμετοχή τους στην κατασκήνωση του 2019.