Με τη συμμετοχή 163 παιδιών και λίγων γονέων πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 10 Νοεμβρίου το πρωί εκδρομή των κατηχητικών συνάξεων Δημοτικού και Γυμνασίου του Ιερού Ναού μας στην Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννου Μακρινού.
Ο καλοκαιρινός καιρός, ο παιδικός ενθουσιασμός, η απερίγραπτη ομορφιά του τοπίου και η υπέροχη μοναστηριακή φιλοξενία, ήταν οι κύριοι παράγοντες της χαράς, του ενθουσιασμού, της αγάπης και της αδελφοσύνης που πλημμύρισαν τις καρδιές μικρών και μεγάλων.
“Απαίτηση” κατηχητών, κατηχητριών, παιδιών και γονέων ήταν τέτοιου είδους εξορμήσεις- εκδρομές- επισκέψεις να επαναλαμβάνονται συχνά πυκνά από τον Ιερό Ναό μας.