• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 146 επισκέπτες και κανένα μέλος

Μουσικοχορευτική εκδήλωση πραγματοποίησε ο Ιερός Ναός μας την Κυριακή, 17 Φεβρουαρίου 2019 στο Αμφιθέατρο του Στρογγυλού Σχολικού Συγκροτήματος (1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου - Λεωφ. Παπάγου) στις 6.30 τό απόγευμα.
Με ζωντάνια και παλμό τα 98 μέλη των 8 Τμημάτων Παραδοσιακών χορών που διαθέτει ο Ναός μας, (από παιδιά Δημοτικού Σχολείου έως ενήλικες) παρουσίασαν ελληνικούς χορούς από όλα τα μέρη της Πατρίδας μας με τίτλο “Χορός και Φορεσιά”.
Τους χορούς διδάσκουν στα Τμήματα οι χοροδιδάσκαλοι κ. κ. Γεώργιος και Παύλος Γκολέμης και ο κ. Γεώργιος Φραγκάκης.
Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην προσέλευση πάρα πολλών ενοριτών μας στην εκδήλωση, που γέμισαν το Αμφιθέατρο του Σχολικού Συγκροτήματος και οι οποίοι με μεγάλο ενθουσιασμό χειροκρότησαν τα παιδιά και τους ενήλικες που χόρεψαν με αξιοζήλευτη λεβεντιά και χάρη.