• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 166 επισκέπτες και κανένα μέλος

Με σύμμαχο τον καιρό και τον παιδικό ενθουσιασμό πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 9 Μαρτίου στις 11.00 το πρωί εκπαιδευτική εκδρομή από δύο τμήματα των κατηχητικών συνάξεων της ενορίας μας στο Πλωτό Ναυτικό Μουσείο Θωρηκτό “Γεώργιος Αβέρωφ”.
Η επίσκεψη περιελάμβανε ενημέρωση σχετικά με την ιστορία και το ρόλο που διαδραμάτισε στους σύγχρονους αγώνες για την απελευθέρωση της πατρίδος το πλοίο και ξενάγηση στους χώρους του.
Παιδιά και γονείς αποκόμισαν τις καλύτερες εντυπώσεις και εξέφρασαν τις θερμές ευχαριστίες για την ευκαιρία που τους δόθηκε ώστε να ξεναγηθούν στο ιστορικό αυτό πλοίο.