img_4049Στην έκθεση βυζαντινής αγιογραφίας που διοργανώνει το Γραφείο Νεότητος της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, συμμετέχει η σχολή βυζαντινής αγιογραφίας της ενορίας μας, με πληθώρα εικόνων των μαθητών της.
Τα εκθέματα προέρχονται και από τα τρία τμήματα της σχολής: παιδικό, αρχαρίων και προχωρημένων.
Κατά κοινή ομολογία, τα δημιουργήματα των συμμετεχόντων της σχολής μας, έχουν αποσπάσει πολύ θετικά σχόλια που αντανακλούν το επίπεδο και την ποιότητα της δουλειάς που συντελείται, με υπεύθυνη την αγιογράφο κ. Μαρία Βαβίτσα.
Η έκθεση πραγματοποιείται στο πολιτιστικό κέντρο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Αθηνών, που βρίσκεται στην οδό Μεγάλου Βασιλείου 15, στην περιόχή του Κεραμεικού και θα είναι ανοικτή από τις 18:00 έως τις 21:00 κατά τις παρακάτω ημερομηνίες: 18 έως και τις 23 Ιουνίου.
Η είσοδος σε όλες τις ημέρες είναι ελεύθερη.