• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 27 επισκέπτες και κανένα μέλος

imagesca4l3afoΣτο πλαίσιο της έκθεσης της Σχολής Βυζαντινής Αγιογραφίας της ενορίας μας, που θα λειτουργήσει στον ισόγειο χώρο του Ιερού Ναού, imagescanis9fxαπό Κυριακή 1 Ιουλίου έως Κυριακή 8 Ιουλίου 9 - 12 το πρωΐ και 5 - 8 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθούν οι εξής εκδηλώσεις:
α) Την Τρίτη 3 Ιουλίου στις 8 το βράδυ, θα γίνει παρουσίαση βυζαντινών τοιχογραφιών της Μονής των Φιλανθρωπινών που βρίσκεται στο νησάκι της λίμνης των Ιωαννίνων, με φωτεινές διαφάνειες.
β) Την Πέμπτη 5 Ιουλίου στις 8 το βράδυ, θα γίνει παρουσίαση βυζαντινών τοιχογραφιών από τα μοναστήρια του Μυστρά, με φωτεινές διαφάνειες.
γ) Την Κυριακή 8 Ιουλίου στις 10:00 το πρωΐ μετά την Θεία Λειτουργία, θα γίνει η επίδοση των αναμνηστικών στα μέλη της Σχολής Βυζαντινής Αγιογραφίας, που παρακολούθησαν ανελιπώς τα μαθήματα της περιόδου 2011-12, καθώς επίσης και των εικόνων, που φιλοτέχνησαν οι μαθητές της Δ' Δημοτικού του 7ου Δημοτικού σχολείου Δάφνης.