imagesca4l3afoΣτο πλαίσιο της έκθεσης της Σχολής Βυζαντινής Αγιογραφίας της ενορίας μας, που θα λειτουργήσει στον ισόγειο χώρο του Ιερού Ναού, imagescanis9fxαπό Κυριακή 1 Ιουλίου έως Κυριακή 8 Ιουλίου 9 - 12 το πρωΐ και 5 - 8 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθούν οι εξής εκδηλώσεις:
α) Την Τρίτη 3 Ιουλίου στις 8 το βράδυ, θα γίνει παρουσίαση βυζαντινών τοιχογραφιών της Μονής των Φιλανθρωπινών που βρίσκεται στο νησάκι της λίμνης των Ιωαννίνων, με φωτεινές διαφάνειες.
β) Την Πέμπτη 5 Ιουλίου στις 8 το βράδυ, θα γίνει παρουσίαση βυζαντινών τοιχογραφιών από τα μοναστήρια του Μυστρά, με φωτεινές διαφάνειες.
γ) Την Κυριακή 8 Ιουλίου στις 10:00 το πρωΐ μετά την Θεία Λειτουργία, θα γίνει η επίδοση των αναμνηστικών στα μέλη της Σχολής Βυζαντινής Αγιογραφίας, που παρακολούθησαν ανελιπώς τα μαθήματα της περιόδου 2011-12, καθώς επίσης και των εικόνων, που φιλοτέχνησαν οι μαθητές της Δ' Δημοτικού του 7ου Δημοτικού σχολείου Δάφνης.