• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 102 επισκέπτες και κανένα μέλος

Οι μαθητές της Ενοριακής Σχολής Βυζαντινής Αγιογραφίας, υπό την καθοδήγηση της Δασκάλας κας Μαρίας Βαβίτσα, καταξιωμένης Αγιογράφου, επιχειρώντας την πνευματική προσέγγιση του μυστηρίου της Θείας Εναθρωπήσεως, αγιογράφησαν σύμφωνα με τους κανόνες της Βυζαντινής Αγιογραφίας τις μορφές του νηπιάσαντος Ιησού Χριστού, της Θεοτόκου, του μνήστορος Ιωσήφ, των Αγγέλων, των Μάγων και των Ποιμένων.Το έργο στο σύνολό του (φάτνη) εκτίθεται στο νότιο κλίτος του ισογείου Ιερού Ναού, όπου μπορούν οι επισκέπτες να το θαυμάσουν και νοερά να εισέλθουν στον χαρισματικό χώρο της Θείας Οικονομίας..