• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 185 επισκέπτες και κανένα μέλος

img_0355
img_0356Ολοκληρώθηκε το τετραήμερο εθελοντικής αιμοδοσίας της ενορίας μας, το οποίο πραγματοποίησε ο Ιερός Ναός το Σαββατοκύριακο 3 - 4  &  10 – 11 Νοεμβρίου αντιστοίχως σε συνεργασία με το Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Αθηνών και το img_0360Δρακοπούλειο Κέντρο Αιμοδοσίας.
Συγκεντρώθηκαν συνολικά 190 φιάλες αίματος.
Ως γνωστόν η ενορία μας διοργανώνει δύο αιμοδοσίες το χρόνο: την χειμερινή τον μήνα Νοέμβριο και την εαρινή τον μήνα Μάιο.
Συνολικά για το έτος 2012 από τις δύο αιμοληψίες συγκεντρώθηκαν τριακόσιες εβδομήντα μία (371) φιάλες αίματος.
Ευχαριστούμε πολύ τους αιμοδότες και αιμοδότριες που έδωσαν αίμα και εκείνους, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να δώσουν λόγω υγείας.
Οι εγγεγραμένοι εθελοντές αιμοδότες της Ομάδας Αιμοδοσίας του Ιερού Ναού μας, ανέρχονται σε 470 εκ των οποίων το 45% είναι ηλικίας κάτω των 40 ετών.