• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 121 επισκέπτες και κανένα μέλος

Ολοκληρώθηκε το τετραήμερο εθελοντικής αιμοδοσίας της ενορίας μας, το οποίο πραγματοποίησε ο Ιερός Ναός τα Σαββατοκύριακα 18 - 19 & 25 – 26 Μαΐου σε συνεργασία αντιστοίχως με το Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Αθηνών και το Δρακοπούλειο Κέντρο Αιμοδοσίας.
Συγκεντρώθηκαν συνολικά 167 φιάλες αίματος.
Ως γνωστόν η ενορία μας διοργανώνει δύο αιμοδοσίες το χρόνο: την χειμερινή τον μήνα Νοέμβριο και την εαρινή τον μήνα Μάιο.
Ευχαριστούμε πολύ τόσο, εκείνους που κατόπιν ιατρικής εξετάσεως έδωσαν αίμα, όσο και εκείνους οι οποίοι δεν μπόρεσαν από κάποιο πρόβλημα υγείας να δώσουν.
Οι εγγεγραμένοι εθελοντές αιμοδότες της Ομάδας Αιμοδοσίας του Ιερού Ναού μας, ανέρχονται σε 514 εκ των οποίων το 45% είναι ηλικίας κάτω των 40 ετών.