• Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 153 επισκέπτες και κανένα μέλος

ceb1cf83cf84ceb5ceb3cebfceb911Παρά τις δυσμενείς οικονομικές συνθήκες, με επιτυχία ολοκληρώθηκε ο ετήσιος Έρανος Αγάπης 2012.
Τον Έρανο διεξήγαγαν 142 εθελοντές της Ενορίας οι οποίοι συγκρότησαν 46 συνεργεία. Κάθε συνεργείο είχε αναλάβει να επισκεφθεί συγκεκριμένο αριθμό οδών της Ενορίας μας. Με το τρόπο αυτό εντός 3 ωρών την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου μετά το τέλος της Θείας Λειτουργίας ολοκληρώθηκε ο Έρανος Αγάπης.
Με το ποσό που συγκεντρώθηκε θα καλυφθεί ένα μεγάλο μέρος του ετήσιου φιλανθρωπικού προγράμματος του Φιλόπτωχου Ταμείου της Ενορίας μας. Δηλαδή, οικονομικά βοηθήματα, έξοδα μαγειρείου, ιατροφαρμακευτική βοήθεια και παροχή ποσότητας τροφίμων.