Μια ξεχωριστή και πολύ επίκαιρη εκδρομή πραγματοποίησε ο Ιερός Ναός μας την Τρίτη, 3 Ιανουαρίου 2017 με προορισμό τα Καλάβρυτα και το Χιονοδρομικό Κέντρο, για τα Στελέχη του νεανικού έργου της ενορίας μας.
 Συγκεκριμένα το πρόγραμμα της εκδρομής είχε ως εξής:
 •Προσκύνημα στην Ιερά Μονή του Μεγάλου Σπηλαίου, όπου τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να ακούσουν από τους πατέρες το ιστορικό της Μονής, την ιστορία της θαυματουργού εικόνας της Παναγίας καθώς επίσης και να δουν τα ιστορικά κειμήλια που φυλάσσονται στο Μουσείο της Ιεράς Μονής,
 •Στο χιονοδρομικό κέντρο των Καλαβρύτων όπου τα παιδιά στην κυριολεξία ευχαριστήθηκαν την κάθε στιγμή στην πίστα παίζοντας διάφορα παιχνίδια ασταμάτητα με το χιόνι.
 Η εκδρομή ολοκληρώθηκε με μια όμορφη απογευματινή βόλτα στο κέντρο των Καλαβρύτων απολαμβάνοντας τον ελεύθερο χρόνο που είχαν στην διάθεσή τους.