Τηρώντας με σχολαστική ακρίβεια όλα τα μέτρα αποφυγής διασποράς του ιού, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το πρώτο διήμερο της εθελοντικής αιμοδοσίας που διοργάνωσε ο Ιερός Ναός μας σε συνεργασία με το Γενικό Κρατικό Νοσοκομείο Αθηνών (Γεώργιος Γεννηματάς), το Σάββατο 11 και την Κυριακή 12 Απριλίου από 9 το πρωί έως 1.00 το μεσημέρι στον ισόγειο χώρο του Ναού.
Συνολικά συγκεντρώθηκαν 110 φιάλες αίματος.
Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι στην πρόσκληση του Ιερού Ναού μας για αιμοδοσία, ανταποκρίθηκαν πολλοί νέοι και νέες σε ηλικία αιμοδότες.
Η αιμοδοσία θα ολοκληρωθεί με το δεύτερο διήμερο που θα πραγματοποιήσει ο Ιερός Ναός μας το Σάββατο της Διακαινησίμου 25 και Κυριακή του Θωμά 26 Απριλίου από 9 το πρωί έως 1.00 το μεσημέρι στον ισόγειο χώρο του Ιερού Ναού.