Με λαμπρότητα και επισημότητα, τελέστηκε στον Ιερό Ναό μας την Παρασκευή 1 Ιανουαρίου, ανήμερα ΠρωτοχρονΙάς, ώρα 6.30 το πρωί, Όρθρος και Θεία Λειτουργία με την ευκαιρία των εορτών της Περιτομής του Κυρίου και του Μεγάλου Βασιλείου, με την τήρηση των υγειονομικών μέτρων.
Να σημειωθεί ότι, στον Ιερό Ναό μας τελέστηκαν τρεις Θείες Λειτουργίες, παραμονή Πρωτοχρονιάς, η καθιερωμένη ιερά αγρυπνία άνευ πιστών και δύο Θείες Λειτουργίες το πρωί ανήμερα Πρωτοχρονιάς, έτσι ώστε να μπορούν να συμμετάσχουν όσο το δυνατό περισσότεροι πιστοί.
Στο τέλος της δεύτερης Θείας Λειτουργίας ώρα 10.00 το πρωί εψάλη η επίσημη Δοξολογία επί τη ενάρξη του νέου έτους 2021.
Τους Βυζαντινούς Ύμνους, απέδωσαν με τον πιο υπέροχο τρόπο ο βυζαντινός χορός του Ιερού Ναού μας υπό τη διεύθυνση του Πρωτοψάλτη κ. Γεωργίου Καμαριάρη.